ŞOKE EDEN DETAY: ÇİN LİDERİNİN EŞİ, DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ İYİ NİYET ELÇİSİ ÇIKTI

betpas önerdiğimiz bir sitedir.Koronavirüs salgınına ilişkin Pekin yönetimi ile beraber hareket ettiği iddia edilen Dünya Sağlık Örgütü hakkında yeni bir detay ortaya çıktı. Çin Halk Cumhuriyeti Başkanı Cinping’in eşi Peng Liyuan, DSÖ’de 2011’den bu yana iyi niyet elçisi olarak görev yaptığı ortaya çıktı. DSÖ’nün internet sitesinde yer alan iyi niyet elçileri listesinde Liyuan için “Dünyanın en ünlü sesi ve şefkatli kalbi. Saygılı bir hayran kitlesine sahip büyük ve parlak bir yıldız” tanımı yapılırken, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in eşi olduğu detayı Liyuan hakkındaki bilgiler arasında yer almadı. Liyuan, Çin ile yakın bağları olan tek iyi niyet elçisi değil. Çin Merkez Televizyonu (CCTV) gazetecisi olan James Chau da DSÖ için sürdürülebilir kalkınma hedefleri ve sağlık konusunda iyi niyet elçisi konumunda görev yapıyor.

FLAŞ İDDİA: ÇİN, DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ’NE BASKI YAPTI

TRUMP, DSÖ’YÜ ‘KUKLA’ OLMAKLA SUÇLAMIŞTI ABD Başkanı Donald Trump, 19 Mayıs’ta DSÖ’ye yazdığı 4 sayfalık mektupta, “DSÖ, 2019 Aralık ve hatta daha öncesinde Vuhan’da bir virüsün yayıldığına dair haberleri göz ardı etmiştir. 31 Aralık’ta Tayvanlı yetkililer, DSÖ ile virüsün insandan insana bulaştığına dair iletişime geçti. Ancak DSÖ bu kritik bilgiyi dünyanın geri kalanıyla paylaşmamayı tercih etti. Belki de bunun siyasi nedenleri vardı” ifadelerini kullanmıştı. Trump, DSÖ’yü ‘Çin’in kuklası’ olmakla suçlamıştı.

PENG LIYUAN KİMDİR?

Çinli halk şarkıcısı ve sahne sanatçısı olan Peng Liyuan, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in eşidir. Peng, Çin medyasında “Çin’in First Lady’si” olarak adlandırılıyor. 2012’den 2017’ye kadar Peng, Halk Kurtuluş Ordusu Sanat Akademisi’nin Başkanı olarak görev yaptı. Öte yandan Peng, Çin Yeni Yılı’nda düzenlenen Yeni Yıl Galası’na düzenli olarak katılan soprano şarkıcısı olarak popülerlik kazandı. Peng, ülke çapında şarkı söyleyen yarışmalarda birçok onursal ödül kazandı.

Sultanbet688.com

betpas330 önerdiğimiz önemli bir canlı casino sitedir.

ŞOKE EDEN DETAY: ÇİN LİDERİNİN EŞİ, DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ İYİ NİYET ELÇİSİ ÇIKTIAbout tipobet kayıt
tipobet giriş adresini hemen takip edeceğiniz son derece güvenilir sitemizde her türlü bilgiye sorunsuz güven duyabilirsiniz.

1 Comment on ŞOKE EDEN DETAY: ÇİN LİDERİNİN EŞİ, DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ İYİ NİYET ELÇİSİ ÇIKTI

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*%d blogcu bunu beğendi: