RUSYA, HAFTER VE MÜTTEFİKLERİNİN KAHİRE BİLDİRGESİ’Nİ DESTEKLEDİĞİNİ DUYURDU

betpas önerdiğimiz bir sitedir.Bogdanov, Ria haber ajansına, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi’nin Hafter ve müttefiki Tobruk Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih ile Libya’ya yönelik ilan ettikleri siyasi girişim ve 8 Haziran’da ülke genelindeki ateşkes çağrısına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Böyle bir girişimi beklediklerine işaret eden Bogdanov, bu girişimin hazırlandığını bildiklerini belirtti.

Bogdanov, “Mısır Cumhurbaşkanı’nın teklifinin içeriğini okuduk, elbette Libya’da bir an önce çatışmaların durdurulmasına yönelik her türlü teklifi destekliyoruz.” ifadesini kullandı.

“KAHİRE BİLDİRGESİ” İSİMLİ DUYURU YAPILMIŞTILibya Ordusu, son dönemde Halife Hafter’e bağlı milislere karşı peş peşe ve önem içeren başarılar elde etmesinin ardından Hafter ve müttefikleri bugün Kahire’de toplanmıştı.

Yapılan görüşmelerin ardından Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi, Hafter ve siyasi müttefiki Salih, ortak bir basın toplantısı düzenleyerek “Kahire Bildirgesi” isimli bir duyuru yapmıştı.

Sisi, basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Hafter ve Salih ile Libya’daki çatışmayı sona erdirmek için siyasi bir girişimde bulunma konusunda fikir birliğine vardık. Bu girişim kapsamında 8 Haziran itibarıyla tüm Libya genelinde ateşkes çağrısında bulunuyoruz.” ifadesini kullanmıştı.

Betboo394.com

betpas330 önerdiğimiz önemli bir canlı casino sitedir.

RUSYA, HAFTER VE MÜTTEFİKLERİNİN KAHİRE BİLDİRGESİ’Nİ DESTEKLEDİĞİNİ DUYURDUAbout tipobet kayıt
tipobet giriş adresini hemen takip edeceğiniz son derece güvenilir sitemizde her türlü bilgiye sorunsuz güven duyabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*%d blogcu bunu beğendi: