KILIÇDAROĞLU’DAN “VEKİL TRANSFERİ” AÇIKLAMASI: KUMPASI BOZMAK BOYNUMUZUN BORCU

betpas önerdiğimiz bir sitedir.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e konuştu.

SİYASİ PARTİLER KANUNU

Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği Siyasi Partiler Yasası’nda (SPY) yapılması planlanan değişikliklere ilişkin olarak, “MHP lideri Devlet Bahçeli dillendirdi. Erdoğan onayladı, AKP Grup Başkanı da çalışmaların devam ettiğini söyledi. Nasıl bir teklif gelecek? Bilmiyorum. Parlamentoya geldiğinde düşüncelerimi ifade edebilirim.

SPY’de değişiklik yapalım ama özellikle iki temel değişiklik yapalım:

1- Yüzde 10 seçim barajını ya kaldıralım ya da makul düzeye indirelim. Yüzde 10 barajı bizden başka hiçbir ülkede uygulanmıyor. Artık 7 mi, 5 mi, 3 mü, 1 mi… Ama mutlaka indirilmeli. 

2- Milletvekili adayını parti liderleri belirlememeli. Adayları millet belirlemeli.” 

“BU DEMOKRASİYE DARBEDİR, KUMPASTIR”

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“İktidar partisi içinden çıkan iki yeni parti var. İktidarda olan parti, yeni partinin seçime girmesini engelleyecek arayışlara girerse, bu demokrasiye darbedir, kumpastır.
Bunların seçime girmemesi için iktidar partisi ve ona destek veren MHP arayışa giriyor. Böyle bir arayışa girmek, demokrasiye inanmamaktır. Tam tersine bu engellerin kaldırılması gerekir. ‘Hem ben darbeye karşıyım’ diyeceksiniz, hem de darbe hukukuna destek vereceksiniz.” MİLLETVEKİLİ TRANSFERİ

Vekil transferlerinin engellenmesi çabaları için de konuşan Kılıçdaroğlu, “Yeni kurulan partilerin seçime girmesi engellenirse, kumpası bozmak da boynumuzun borcudur. Bir iktidar, gidici olduğunu görüp gitmemenin yollarını hukukun, demokrasinin dışına çıkarma arayışına başladıysa, bu demokrasiye zarar verir. Erdoğan gidiyor. Erdoğan, demokrasi, ekonomi, siyasal ahlak, israf açılarından ülkemize bir yüktür. Bunu görüyor, yerinde nasıl kalabileceği arayışı içinde. Ama bu arayışlar onun istediği sonucu vermez. Halk, Erdoğan’ı daha yakından görmeye başladı.” ifadelerini kullandı. 

MİLLETVEKİLİ TRANSFERLERİNİ ENGELLEMEK İÇİN 3 FORMÜL MASADA! DETAYLAR BELLİ OLDU

“CHP’LİLERİ SOKAĞA DÖKME PLANLARI YAPILIYOR”

Kılıçdaroğlu, son dönemde “CHP’lileri sokağa dökme planları” yapıldığını öne sürdü. Kılıçdaroğlu açıklamasına şöyle devam etti:

“Baskıcı bir yönetim anlayışıyla herkesi susturmanın arayışı içindeler. Bu arayışı gerekçelendirmek için de ‘CHP sokağa çıktı, anarşiden, terörden yana’ söylemlerine yöneldiler. Böylece, daha baskıcı yönetimle önce olağanüstü hal (OHAL) ilan edip sonra da kimsenin itiraz edemeyeceği bir yönetim arzuları var. Biz, bu oyunlara gelmeyeceğiz.”

Betboo394.com

betpas330 önerdiğimiz önemli bir canlı casino sitedir.

KILIÇDAROĞLU’DAN “VEKİL TRANSFERİ” AÇIKLAMASI: KUMPASI BOZMAK BOYNUMUZUN BORCUAbout tipobet kayıt
tipobet giriş adresini hemen takip edeceğiniz son derece güvenilir sitemizde her türlü bilgiye sorunsuz güven duyabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*%d blogcu bunu beğendi: